Jak ciekawie zaaranżować pokój młodzieżowy dla dziewczyny?

Z założenia pokój młodzieżowy powinien wyróżniać się niepowtarzalnością, unikatowym charakterem. Co więcej, wnętrze powinno łączyć w sobie aktualne trendy, wygodę i funkcjonalność. Dlatego też, podczas urządzania pokoju młodzieżowego pojawia się szansa na wykazanie się kreatywnością. Już na etapie planowania zmian warto zaangażować w to całą rodzinę. Dodatkowo, jest to doskonała okazja do spędzenia czasu razem. Bogaty wybór mebli, oświetlenia czy najróżniejszych dodatków w salonach meblowych i sklepach internetowych sprawia, że możemy urządzić pokój dokładnie tak, jak go sobie wymarzymy. Kluczem do sukcesu jest umeblowanie pokoju młodzieżowego w taki sposób, aby jak najbardziej odpowiadał on potrzebom nastolatki. Najlepiej, jeśli wnętrze będzie „dorastało” razem z nią.

Jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny, aby czuła się w nim dobrze i swobodnie?

Przemiana z pokoju dziecięcego na pokój młodzieżowy to ważne wydarzenie w życiu zarówno dziecka, które nie jest już takie małe, jak i rodzica. Nierzadko przestrzeń, która do tej pory przeznaczona była na zabawę zmienia się w przestrzeń przeznaczoną do nauki, w której centralnym punktem jest biurko. Zamiana ta często wymaga przemeblowania pokoju, szczególnie gdy wnętrze nie jest zbyt duże. Warto wybrać biurko z dużym blatem, który pomieści wszystkie książki i zeszyty, do biurka dostawmy kontenerek lub szafkę z szufladami. W ten sposób w strefie nauki będzie wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie wszystkich rzeczy związanych ze szkołą.

Drugą zaletą jest to, że duża ilość schowków pozwoli na łatwiejsze utrzymanie porządku, co z kolei przekłada się na dobre samopoczucie. Jeśli ustawienie nam pozwala, pomalujmy kawałek ściany przy biurku farbą tablicową lub powieśmy tablicę korkową. Będzie idealna dla najważniejszych notatek, czy chociażby rozpisania planu lekcji i zajęć dodatkowych.

W miarę możliwości postarajmy się wydzielić w pokoju strefę snu i relaksu, gdzie głównym meblem będzie łóżko. Bardzo ważnym jest dobór wygodnego materaca, gdyż jest on kluczem do zdrowego i regenerującego snu. W ciągu dnia łóżko wystarczy przykryć narzutą i dołożyć poduchy, a stanie się wygodną kanapą do siedzenia, czytania czy relaksu.

Co ciekawego ma do zaoferowania nastolatkom sklep Meblik.pl?

Wśród trendów wnętrzarskich od kilku lat królują białe meble, które są uniwersalnym rozwiązaniem, niezależnie od wieku dziewczyny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nastolatek, sklep Meblik.pl przygotował ofertę ponad 20 kolekcji mebli młodzieżowych. Wśród nich znajdziemy kolekcję TXT, połączenie forniru dębowego z delikatnymi grawerami ręcznie pisanego tekstu na tle białych frontów. Z kolei wygrawerowane kwiaty kwitnącej magnolii na błyszczących frontach to pełen wdzięku  zestaw Grace. Mówi się, że róż to typowo dziewczęcy kolor i znajdziemy go w dwóch kolekcjach.

W pastelowym wydaniu w kolekcji Fashion Mint, z głębokimi czarnymi grawerami inspirowanymi światem mody, oraz w zdecydowanie mocniejszym wydaniu w kolekcji Music Live Pink, gdzie motywem przewodnim jest muzyka i studio nagrań. Idealna dla wszystkich, którzy otaczają się muzyką. Zupełnie inna jest kolekcja Travel. Szare wzory mapy świata na białych matowych frontach w zestawieniu z szarymi bokami nadają meblom naturalny charakter.

Z łatwością możemy ciekawie zaaranżować pokój młodzieżowy dla dziewczyny. Inspirację możemy znaleźć wszędzie, nie musi to być magazyn wnętrzarski, może to być pasja i zainteresowania nastolatki, może to być zdjęcie, które mignęło w Internecie. Na urządzanie pokoju młodzieżowego nie ma jednego szablu, dlatego też każdy pokój jaki urządzimy będzie ciekawy w swoim wyglądzie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *