Grodzenie domu – jak to zrobic

siatka ogrodzeniowa

Ogrodzenie ma za zadanie nie tylko wydzielić teren należący do mieszkańców domu, ale pełni także funkcję estetyczną. Niezwykle istotny jest więc wybór ogrodzenia, które będzie pasowało do stylu domu, a jednocześnie jak najlepiej spełni swoją rolę. Kwestiami, które należy uwzględnić przy wyborze ogrodzenia jest jego estetyka, dopasowanie do budynku, jak również charakter zabudowy konstrukcji.

Ogrodzenie z metalu

Choć nie ulega wątpliwości, że drewniane ogrodzenia mogą być niezwykle piękne, już dawno zaczęły one tracić na popularności na rzecz płotów i bram wykonanych z metalu. Najpopularniejszą konstrukcją jest obecnie połączenie betonowych lub ceglanych wsporników z metalowymi kratownicami.

Tego rodzaju ogrodzenie charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, nie wymaga regularnej konserwacji. Dodatkowo metal umożliwia wykonywanie bogatego wzornictwa, dzięki czemu każdy płot ma szansę stać się prawdziwą ozdobą domu. Kup słupki ogrodzeniowe http://www.supico.pl/slupki-ogrodzeniowe.

Ogrodzenie z siatki

Obok ogrodzenia metalowego dużą popularnością cieszy się także ogrodzenie z siatki, które występuje w trzech wariantach. Ogrodzenia kute należą do najtrwalszych i najoryginalniejszych. Oprócz tego można zdecydować się także na ogrodzenie systemowe, złożone z paneli ogrodzeniowych i pasujących do nich słupków lub na najtańsze, ale jednocześnie najmniej atrakcyjne trwałe ogrodzenia wykonane z siatki metalowej.

Do grodzenia przy pomocy siatki niezbędne są słupki ogrodzeniowe o przekroju okrągłym lub prostokątnym. Najlepiej wybierać słupki, które posiadają typowe wymiary dostosowane do standardowych ogrodzeń z siatki. Dzięki temu będą bardzo uniwersalne i umożliwią wybudowanie dowolnego ogrodzenia oraz posłużą do wykonania słupków narożnych, początkowych czy słupków pośrednich.

Koniecznie z podmurówką

Dzięki podmurówce możliwe jest stworzenie bariery, która uniemożliwia przedostanie się na posesję drobnych zwierząt. To także doskonały stabilizator dla słupów mających utrzymywać skrzydła metalowych kratownic. Podmurówka ma także wpływ na estetykę ogrodzenia – może wzbogacić je kolorystycznie i w ciekawy sposób uzupełniać elementy metalowe.

Bramy ogrodzeniowe

Oprócz samego wyboru ogrodzenia, jego wyglądu i materiału, z którego zostanie wykonane, konieczne jest także zadecydowanie o wyglądzie i charakterze bramy. To właśnie bramy są jednym z najistotniejszych elementów całego ogrodzenia (sprawdź je tutaj)– decydują zarówno o jego funkcjonalności, jak i o walorach estetycznych. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są bramy przesuwne, które umożliwiają łatwe wjeżdżanie i wyjeżdżanie z posesji nawet pojazdami o dużych gabarytach. Ich dużą zaletą jest także fakt, że w czasie otwierania skrzydło nie porusza się rotacyjnie, ale chowa się równolegle do ogrodzenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *