Jakie wybrać akcesoria do łazienki

akcesoria łazienkowe

Na wystrój łazienki duży wpływ mają dodatki w postaci rożnego typu akcesoriów. Obecnie mamy ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Do dyspozycji jest szereg najróżniejszych akcesoriów łazienkowych, dzięki którym łazienka może stać się funkcjonalna, estetyczna i przytulna. Pojawia się zatem pytanie – jakich akcesoriów będziemy potrzebować?

Dozowniki do mydła, mydelniczki i kubki na szczoteczki, czyli niezbędne akcesoria łazienkowe

W zależności od naszych indywidualnych preferencji do wyboru mamy mydła w kostce i płynie. W przypadku tych pierwszych konieczny będzie zakup mydelniczki, a mydło w płynie wymaga dozownika ułatwiającego jego aplikację. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Niezależnie jednak od naszego wyboru, konieczne jest zadbanie o to, aby te akcesoria łazienkowe tworzyły spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Warto zatem postawić na akcesoria w jednym kolorze czy wzorze, ze względu na to że są one trzymane na wierzchu a więc wpływają bezpośrednio na estetykę wnętrza. Jeśli chodzi o mydelniczki, dozowniki i kubeczki, to występują one w przeróżnych kolorach, rozmiarach i kształtach oraz mogą być wykonane z różnych materiałów. Jedni stawiają na prostotę i minimalizm, czyli na akcesoria nowoczesne, drudzy na tradycyjne rozwiązania, a jeszcze inni na przedmioty bogato zdobione. Dostępne są nawet pojemniki i mydelniczki w kształcie zwierzątek czy postaci z bajek, co świetnie sprawdza się w przypadku dzieci.

akcesoria łazienkowe

Co jeszcze będzie potrzebne?

W łazience niezwykle przydatne są kosze na ubrania i kosze na śmieci. Warto zadbać o to, aby pasowały one kolorystycznie do innych dodatków w postaci wieszaków, uchwytów czy mydelniczek. Kosz może być plastikowy, wiklinowy, drewniany czy nawet z tkaniny. Warto wyposażyć łazienkę także w dywaniki. Nie może zabraknąć w niej również ręczników, najlepiej dopasowanych kolorystycznie do wnętrza. Potrzebne będą także uchwyty i wieszaki w jednym bądź zbliżonym do siebie wzorze. Chodzi o to, aby wszystkie elementy w łazience tworzyły spójną całość. Zamiast kupować kilka różnych wieszaków oddzielnie, lepiej jest zainwestować w jeden zestaw, na który składać będą są wieszaki, uchwyty na papier toaletowy i szczotkę do WC. W przypadku osób niepełnosprawnych warto zamontować w łazience uchwyty, szczególnie przy toalecie, umywalce i kabinie prysznicowej/wannie. Podobną funkcję pełnią proste i łukowe poręcza. Przydatna w łazience okazuje się także suszarka rozkładana oraz wieszaki kąpielowe i na ręczniki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *