Małe i tanie domy parterowe

Budowa domu zawsze wiąże się z podjęciem decyzji czy wybudować dom parterowy czy z dodatkowym piętrem. Budowa domów parterowych jest szczególnie polecana osobom, które chcą nieco obniżyć koszty związane z budową. Ten rodzaj budownictwa pozwala zaoszczędzić czasem blisko połowę kosztów związanych z budową dodatkowego piętra.

Jak rozmieścić pomieszczenia w domu parterowym?

Idealny dom parterowy przede wszystkim powinien być praktyczny i funkcjonalny. Zastanawiając się nad odpowiednim rozmieszczeniem pomieszczeń musimy kierować się taką zasadą, która ułatwi nam później funkcjonowanie w naszym domu. Naszym zdaniem najlepszym sposobem na rozmieszczenie pomieszczeń jest oddzielenie strefy sypialnianej od strefy dziennej.

Najlepiej zatem, aby sypialnie znajdowały się po jednej stronie budynku, a strefa dzienna po drugiej. Dobrym pomysłem jest stworzenie otwartej przestrzeni salonu połączonej z kuchnią. Takie rozwiązanie jest bardzo nowoczesne, ale również praktyczne dzięki otwartej przestrzeni, która optycznie powiększa nasz salon. W naszym domu powinna znaleźć się również łazienka z oddzielną toaletą, która jest funkcjonalna szczególnie wtedy, gdy przychodzą do nas goście.

Zalety domów parterowych

Wymieniając zalety domów parterowych możemy zacząć już od etapu samej budowy. Przede wszystkim budowa domu parterowego jest znacznie tańsza niż taka, w której musimy budować kolejne piętro. Takie domy dobrze sprawdzają się również jeśli mamy małe dzieci, nie musimy montować dodatkowych bramek zabezpieczających i martwić się, że nasze dziecko spadnie ze schodów.

Domy parterowe również dobrze sprawdzają się dla starszych osób, dla których chodzenie po schodach jest uciążliwe, Naszym zdaniem lepiej jest wybudować niezbyt duży dom parterowy niż rozbudowywać drugie piętro, które oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami podłączenia instalacji.

Takie budownictwo przede wszystkim dobrze sprawdzi się w przypadku niezbyt dużej rodziny, dla których mały domek będzie funkcjonalny i praktyczny.

Mały domek

Mały domek

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *