Montaż siatki ogrodzeniowej na działce – jak zrobić to samemu?

siatka ogrodzeniowa

Mogłoby się wydawać, że montaż siatki ogrodzeniowej to przedsięwzięcie wymagające specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Nic bardziej mylnego. Z powodzeniem można wykonać to na własną rękę oszczędzając przy tym pokaźną sumę pieniędzy, którą w innym wypadku wydalibyśmy na wynajęcie wykwalifikowanej ekipy pracowników. Ponadto wykonując montaż siatki ogrodzeniowej samodzielnie z pewnością poczujemy wypełniającą nas dumę.

W jaki sposób przygotować się do montażu siatki ogrodzeniowej?

Do montażu siatki ogrodzeniowej trzeba dobrze się przygotować. Rozpocznij od ustalenia wymiaru ogrodzenia i dokładnie przemyśl, jaka powinna być odległość pomiędzy słupkami. Następnie zdecyduj, czy siatka ogrodzeniowa ma być osadzona bezpośrednio w ziemi, zalana betonem, czy też zalana podmurówką. Ostatnie rozwiązanie będzie najtrwalsze, jednak trzeba liczyć się z większymi kosztami montażu. Analogicznie osadzenie siatki bezpośrednio w ziemi będzie najtańsze, jednak najmniej wytrzymałe. Szukając kompromisu pomiędzy ceną, a jakością, można zdecydować się na beton.

siatka ogrodzeniowa

Następnie należy zakupić niezbędne materiały montażowe, a mianowicie siatkę, słupki (montażowe, narożne i pośrednie), druty naprężające, napinacze drutów, pręty napinające oraz inne dodatki ułatwiające proces montażu.

Po skompletowaniu materiałów montażowych można przystąpić do prac, które powinny rozpocząć się od oczyszczenia terenu i wykopania dołów pod słupki. Następnie należy wykonać szalunki, umieścić w nich słupki i zalać materiałem wypełniającym. Trzeba poczekać kilka dni na wyschnięcie, po czym można przystąpić do montażu siatki ogrodzeniowej wykorzystując zakupiony wcześniej drut naprężający, pręt napinający oraz napinacze drutów. Do przeprowadzenia niektórych czynności będzie potrzebna druga osoba.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *