Płytki jak deski podłogowe. Idealne odwzorowanie szlachetnych gatunków drewna

płytki w kształcie desek

Płytki ceramiczne to w zasadzie już standardowe wykończenie ścian i podłóg kuchennych oraz łazienkowych. Z uwagi na nieograniczoną kolorystykę, wzornictwo oraz strukturę, płytki coraz częściej stosuje się także w salonie.

Jednym z najbardziej popularnych motywów pytek ceramicznych jest odwzorowanie naturalnego drewna.

Płytki jak deski podłogowe to idealne, stylowe i eleganckie wykończenie łazienki, kuchni czy salonu. Niemal perfekcyjne odwzorowanie szlachetnych gatunków drewna pozwala uzyskać niezwykle reprezentatywny charakter wnętrza.

Płytki niczym prawdziwe deski

Imitacja drewna na płytkach ceramicznych to nadal wiodący trend w aranżacjach kuchni i łazienek. Płytka, która do złudzenia przypomina prawdziwą deskę z drewna daje nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz. Płytki imitujące prawdziwie drewno wybieramy zarówno na ściany jak i posadzki ale wypada nadmienić, że wybór płytek podłogowych imitujących deski podłogowe jest na chwilę obecną znacznie większy.

płytki w kształcie desek

Imitacja szlachetnych gatunków drewna

Rozwój technologii umożliwił producentom płytek ceramicznych wierne odwzorowanie natury. Teraz płytki ceramiczne imitujące drewno do złudzenia przypominają to prawdziwe i odtwarzają wszelkie charakterystyczne cechy drewna: np. nieregularne barwy i unikatowe usłojenie.

Na rynku możemy przebierać pośród wielu ofert. Znajdziemy płytki jak deski podłogowe, imitujące takie gatunki drzew jak m.in. świerk, sosna, dąb i różne gatunki egzotyczne.

Płytki jak deski podłogowe to idealny pomysł na podłogę w kuchni i łazience, a  nawet salonie, który nada wnętrzu klasycznego, eleganckiego stylu. Jaśniejsze odcienie będą doskonałe nadawać się do aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim, a ciemniejsze do wnętrz w stylu rustykalnym lub industrialnym.

Dobrym pomysłem jest także zastosowanie płytek imitujących drewno na fragmentach ścian, np. we wnęce prysznicowej lub na obudowie wanny – stylowo i modnie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *