Wentylacja z rekuperatorem – co warto o niej wiedzieć?

montaz rekuperatora

W Polsce z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w swoim mieszkaniu profesjonalnego systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Nowoczesne rekuperatory pozwolą nam zredukować nawet o 50% energii potrzebnej do ogrzania powietrza wentylacyjnego.

Jak skonstruowany jest rekuperator?

Rekuperator to nic innego jak specjalna centrala wentylacyjna zbudowana z dwóch różnych wentylatorów (wywiewnego i nawiewnego) oraz dodatkowego wymiennika ciepła. W wymienniku tym powietrze dopływające do wnętrza mieszkania ogrzewane jest wywiewanym ciepłym powietrzem. Warto tutaj zaznaczyć, że oba strumienie nigdy nie mieszają się ze sobą, dzięki czemu do naszego mieszkania trafia zawsze świeże powietrze. Nowoczesne rekuperatory posiadają również specjalne filtry, które odpowiedzialne są za zatrzymywanie pyłów gromadzonych w powietrzu.

rekuperatory

Największe korzyści z rekuperacji

Najbardziej odczuwalną korzyścią z rekuperacji jest odczuwalny komfort klimatyczny, który cały czas zapewnia nam stałą wymianę zużytego powietrza na świeże. Dzięki rekuperacji można zapomnieć o tradycyjnych odświeżaczach powietrza i specjalnych zapachach do kontaktów. Mieszkania z rekuperacją zawsze pachnieć będą świeżością.

Oprócz zmniejszonych kosztów ogrzewania mieszkania może zyskać nie tylko nasz portfel, ale również nasze samopoczucie oraz zdrowie. Wentylacja z rekuperatorem to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które mają problem z bólem głowy oraz bezsennością. rekuperatory to również wspaniała propozycja dla alergików, którym potrzebne jest świeże powietrze, pozbawione kurzu i zanieczyszczeń zewnętrznych.

Staranne wykonanie wentylacji z rekuperatorem

Pamiętać należy o tym, że nawet najlepsza wentylacja z rekuperatorem nie spełniać będzie swojej roli, jeżeli nie zadbamy o to, aby była ona odpowiednio zaprojektowana i zamontowana. Warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które nie tylko zaprojektują naszą instalację wentylacji z rekuperatorem, ale podpowiedzą również, jakie elementy składowe, w naszym przypadku najbardziej opłacać będzie się wybrać. Instalacja musi być również starannie wykonana, dlatego też lepiej zrezygnować z samodzielnego montażu i zlecić to fachowcom.

Więcej informacji na temat wentylacji z rekuperatorem na stronie: http://www.wentylatorysklep.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *