Budowa nowoczesnych domów drewnianych

Drewniane domy alternatywą dla domów murowanych

Nowoczesne domy drewniane mają mnóstwo plusów. Na pierwszy plan wysuwa się komfort użytkowania domu drewnianego. Panuje w nich nieporównywalnie lepszy mikroklimat niż w domach murowanych. Domy są lekkie, przez co można zaoszczędzić na budowie fundamentów. Krótki czas budowy i zdecydowanie mniejszy bałagan na budowie.

Jak wygląda budowa domu z drewna

W pierwszej kolejności należy zakupić projekt a następnie dokonać wymiary geodezyjne na działce. Gdy za pomocą słupków miejsce przyszłej siedziby zostało wyznaczone możemy zabrać się za wylewanie fundamentów. Ze względu na lekką konstrukcję warto postawić na płytę fundamentową. Budowa domu drewnianego opiera się na wzniesieniu słupów opartych na poziomej belce.

Słupy konstrukcyjne rozstawia się co 50 cm. Następnie między słupami zostaje zainstalowana warstwa izolacyjna. Od wewnątrz i zewnątrz konstrukcję wykańcza się płytami na przykład wiórowymi. Na koniec wykonuje się strop, dach oraz instalacje. Budowa zajmuje zaledwie kilka tygodni.

Choć w ofercie gotowych katalogów projektów dominują projekty domów murowanych to upowszechnienie się konstrukcji drewnianej wpływa na coraz większy wybór nowoczesnych projektów drewnianych. Najpiękniej domy drewniane wyglądają w klasycznej formie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by domy drewniane tak jak domy murowane miały nowoczesny kształt.

Z powodzeniem domy drewniane mogą mieć prostą, uniwersalną bryłę budynku. Niestety domy drewniane cechuje mniejsza akumulacja ciepła. Z drugiej jednak strony tego typu dom o wiele łatwiej ogrzać niż dom murowany. Domy drewniane z łatwością można dostosować do zmieniających się potrzeb rodziny. Można je z łatwością rozbudować, przebudować, nadać im zupełnie dowolny kształt.

Niestety trudno jednoznacznie oszacować jakie są koszty budowy domu z drewna. Wiele zależy od powierzchni domostwa, bryły budynku, konstrukcji dachu, materiału zastosowanego na fundament. Trudno podać jedną uniwersalną cenę. Zwłaszcza, że domy z drewna możemy wznosić w różnych konstrukcjach- prefabrykowanej, szkieletowej czy domy z bali.

Drewniany dom

Drewniany dom

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *