Dom z prefabrykatów – czy to się opłaca?

Budowa domu prefabrykowanego – korzyści

Domy z prefabrykatów to idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy na jak najszybszym procesie budowy. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie domy prefabrykowane cieszą się uznaniem i renomą. Należy też zadać kłam tym, którzy pod wątpliwość poddają wytrzymałość domów prefabrykowanych.

Na czym polega budowa domów prefabrykowanych

Zdecydowanie, większa część prac przeprowadzona jest w fabryce. Na podstawie projektu produkowane są całe elementy ścian nośnych, działowych razem z oknami, drzwiami a nawet gotowymi już instalacjami. Wszystko to dociera na budowę. Wystarczy jedynie poskładać ze sobą poszczególne elementy.

Może to trwać zaledwie kilka dni a sama budowa kilka tygodni. Niezależnie od panujących warunków atmosferycznych-deszczu, śniegu można kontynuować prace. Prace mokre związane z budową domu prefabrykowanego ograniczone są do niezbędnego minimum. Domy prefabrykowane mogą być wykonane z drewna, betonu czy betono-drewna.

Budowa domu

Budowa domu

Koszt budowy domów prefabrykowanych

Cena budowy domu prefabrykowanego nie jest zbyt wygórowana. Budowa domu prefabrykowanego wcale nie jest droższa niż budowa domu metodą tradycyjną. Niestety trudno podać jedną uniwersalną cenę. Wszystko zależy od rodzaju zastosowanego materiału, od kosztów ekipy budowlanej, a nawet od transportu. Jeśli elementy prefabrykowane trzeba transportować dość daleko to w znaczący sposób przełoży się to na cenę budowy.

Jeśli chcemy obniżyć koszty budowy domu w tej technologii to najlepiej sięgać po sprawdzone rozwiązania. W Polsce w konstrukcji prefabrykowanej najlepiej wznosić tak zwane „kanadyjczyki“. Ściany wykonane są w konstrukcji szkieletowej. Produkuje się je w fabryce a na placu budowy łączy poszczególne elementy.

Najmniej zapłacimy jeśli zdecydujemy się na zakup projektu w firmie bądź fabryce specjalizującej się w produkcji domów prefabrykowanych. Fabryka zajmuje się tworzeniem domu od podstaw- pod klucz. Cały proces budowy zajmuje zaledwie kilka tygodni. Domy prefabrykowane to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którym zależy na jak najszybszym czasie budowy. Wytrzymałość domów prefabrykowanych nie ustępuje wytrzymałości analogicznym domom wznoszonym w technologii murowanej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *