Dyfuzory zapachowe – wiodący trend wśród zapachów do domu

dyfuzory zapachowe

W kategorii home fragrance, czyli zapachów do domu, dyfuzory stały się bez wątpienia wiodącym trendem. Użytkownicy zakochali się w ich niezwykle prostej formie. Jak działają dyfuzory zapachowe? Na co zwrócić uwagę korzystając z nich? Oto klika porad.

Rodzaje dyfuzorów

Pod nazwą dyfuzor mogą kryć się różne przedmioty. W kategorii zapachy do domu dyfuzory odpowiedzialne są za rozsiewanie wybranego, przyjemnego aromatu w pomieszczeniach. Można do tych celów wykorzystać urządzenia elektroniczne. Ale można również użyć prostych i bardzo eleganckich dyfuzorów zapachowych z patyczkami. I o nich właśnie opowiemy. Zasada działania dyfuzorów zapachowych jest prosta. Ale warto przy tym pamiętać, żeby używać dedykowanych patyczków czy zapachów. Wtedy możemy mieć pewność, że dyfuzor będzie działał tak, jak tego oczekujemy.

Zapach zamknięty w patyczku

W niewielkim szklanym wazoniku zamieszczony jest określony zapach w formie płynnego olejku. Szczególnie ważna jest jego gęstość, która umożliwia wchłanianie go i przenoszenie zapachu. Do tego używane są patyczki z naturalnego materiału. Jeden ich koniec zanurzony jest w płynie, a drugi wystaje ponad rant wazonika.

Patyczki dyfuzora nie są najzwyklejszymi patyczkami. Najważniejsza jest ich struktura, która umożliwia przenoszenie zapachu. Przypomina ona gąbkę lub plaster miodu, które rozdzielone są pustymi, wypełnionymi powietrzem przestrzeniami. To właśnie tam zbiera się zapach, który dzięki olejkowi równomiernie nasącza patyczek przesuwając się ku górze. Właśnie w ten sposób dyfuzor uwalnia aromaty.

dyfuzory zapachowe waniliowe

Jak używać dyfuzora?

Jest kilka zasad, które warto stosować podczas używania dyfuzora. Dzięki nim proces będzie i bardziej przyjemny, i bardziej efektywny. Oto one.

            #1. Ilość płynu we flakoniku

Do flakonika nie powinniśmy wlewać więcej płynu niż ¾ jego objętości. Powinno być go na tyle dużo, by w płynie był zanurzony minimum 2-centymetrowy odcinek patyczka.

            #2. Ilość patyczków

Intensywność zapachu zależy od ilości użytych patyczków. Na początek warto użyć 2-3, choć w zestawach zazwyczaj jest ich 5.

            #3. Uwalnianie zapachu

Całkowity czas uwalniania się zapachu zależy o jakości użytych olejków. Podczas codziennego użytku, by aromat uwalniał się z równą intensywnością, patyczki należy obracać do góry nogami co 7 dni.

            #5. Wybór miejsca

Dyfuzor dobrze jest umieścić w centralnej części pomieszczenia. Wtedy zapach jest równomiernie rozprowadzany. Ale oczywiście nie jest to konieczność. Natomiast istotne, by stał w miejscu, gdzie jest delikatny przeciąg lub ruch powietrza – wtedy zapach będzie naturalnie przenoszony dalej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *