Modne kolory płytek łazienkowych

modne kolory płytek łazienkowych

Soczyste, pastelowe, nawiązujące do barw ziemi – to modne kolory płytek, które warto ułożyć w swojej łazience w 2021 roku.

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale kolory mają znaczenie. Niektóre działają na nas tak mocno, iż potrafią wpłynąć na nasze emocje czy samopoczucie. Dlatego dobór odpowiednich barw przy urządzaniu mieszkania jest bardzo istotny, szczególnie jeśli mowa tu o salonie, sypialni czy gabinecie.

A co z pokojem kąpielowym? Czy kolor płytek do łazienki ma znaczenie? Czy w tej dziedzinie panuje jakaś określona moda? Okazuje się, że tak, mimo że w przypadku doboru kafelków często ważniejsze są ich inne parametry.

Jakie płytki są modne w 2021 roku?

Jakie zatem płytki są modne w 2021 roku? Prym w tym sezonie wiedzie natura i wszystko, co się z nią kojarzy. Idąc za tym trendem należy wybierać tafelki w kolorze: brunatnym, szarym, czerwonym, rdzawym, pomarańczowym, zielonym i brązowym. W tym przypadku świetnie sprawdzą się także płytki ceramiczne imitujące drewno i te z motywem roślinnym. Komponując z tych barw i wzorów przestrzeń salonu kąpielowego uzyskamy miejsce nieco przypominające prastarą puszczę nieskażoną przez działania człowieka.

Jeśli mowa o naturze, to bez wątpienia wśród trendów na 2021 znajdziemy kafelki nawiązujące w swojej kolorystyce do skał i kamieni. Granit, heban, bazalt, kwarcyt i wiele innych kamieni inspiruje do tego, aby w naszych pokojach kąpielowych zastosować płytki w odcieniach beżu i szarości, które pięknie łączą się z metalem, szkłem oraz różnego rodzaju tekstyliami.

Płytki do łazienki i szczęśliwe poranki

W tym roku w kategorii: „modne kolory płytek” znajdziemy też wszelkiej maści pastele, czyli barwy, jasne, łagodne, spokojne, niekrzykliwe, niejaskrawe i nieintensywne, zwykle z dużą domieszką bieli. Do nich z pewnością należą m.in. prowansalska lawenda, odświeżająca mięta, błękit, cytrynowy, brzoskwiniowy, pudrowy oraz palony róż. Płytki łazienkowe w takich barwach na myśl przywodzą szczęśliwe poranki.

W tym roku modnym jest też, aby w łazience układać kafelki w żywych kolorach. Soczysta pomarańcz, ognista czerwień, a może zielone jabłuszko? Jeśli któraś z tych barw chodziła ci po głowie od dłuższego czasu, to śmiało użyj jej w swoim pokoju kąpielowym. Pamiętaj jednak, aby tak wyraziste kolory używać z rozwagą.

Płytki łazienkowe w kolorze roku 2021

Jeśli zależy nam na tym, aby kafelki w naszej łazience były w barwach odpowiadających na trendy 2021 roku, wówczas możemy postawić na uspokajającą szarość oraz słoneczną żółć. To barwy roku 2021, które wybrał Pantone Color Instytut.  Takie połączenie nawiązuje do odporności, optymizmu, nadziei i pozytywności. 

Urządzając łazienkę możemy postawić także na klasyczną biel i czerń. Te dwa kolory nigdy nie wychodzą z mody. Ponadto, bardzo łatwo stworzyć z nich oryginalne i intrygujące kompozycje łazienkowe.

Niezależnie od tego, na jaki kolor płytek łazienkowych się zdecydujemy, pamiętajmy, że to wybór na lata, a nie na chwilę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *