Nowoczesna kuchnia – jak ją urządzić, by była piękna i funkcjonalna?

Kuchnia

Aranżacja kuchni obecnie bardzo różni się zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością od tych kuchni, które jeszcze wiele osób może pamiętać z lat 80′ i 90′ XXw. Obecnie w modzie są mobilne meble na kółkach, fronty na wysoki połysk, chowane uchwyty lub duże wyspy, wokół których toczy się całe życie rodzinne. Nowoczesna kuchnia to taka, która jest jednocześnie wygodna, funkcjonalna i praktyczna, ale także zachwyca swoją estetyką.

Najważniejsze zasady podczas aranżacji kuchni

Kuchnia jest przestrzenią, w której domownicy spędzają bardzo dużo czasu, dlatego powinna być funkcjonalna, ergonomiczna i wygodna. Cała jej przestrzeń musi zostać zaprojektowana i zaaranżowana w taki sposób, by odpowiadała potrzebom mieszkańców, była praktyczna oraz komfortowa w użytkowaniu. Tutaj meble kuchenne i sprzęty mają swoje określone miejsca i żadna gospodyni nie może sobie pozwolić na źle rozmieszczone i przypadkowe przedmioty.

Meble kuchenne

Meble kuchenne

Jakie komplety mebli kuchennych wybrać?

Piękne, praktyczne i nowoczesne kuchnie w ogóle nie przypominają starych aranżacji, gdzie ciąg szafek kuchennych (zarówno tych stojących jak i wiszących) zajmował obie ściany pomieszczenia. Obecnie kuchnie stanowią integralną część strefy dziennej i są otwarte na salon. Dlatego muszą również wyglądać bardzo reprezentacyjnie. Meble kuchenne powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby idealnie spełniały oczekiwania domowników. Szafki kuchenne z pięknymi, lśniącymi frontami doskonale sprawdzają się w przypadku każdej, nowoczesnej aranżacji. Najmodniejszymi odcieniami od kilku sezonów są: biele, beże lub kremy skontrastowane z ciemniejszymi i dość grubymi blatami. Ponadto ciekawą estetykę kolorystyczną prezentują również komplety mebli kuchennych ozdobione elementami stalowymi lub aluminiowymi (listwy, cokoły, ramki czy uchwyty). Cała aranżacja sprawia wówczas wrażenie bardzo minimalistycznej, nietkniętej żadną „plamą kolorystyczną”. Bardzo ciekawym opcją są również elementy szklane, w postaci samotnie wiszących półek nad blatami.

Nowoczesna kuchnia to taka, w której gotowanie jest bardzo komfortowe, przyjemne i sprawia wiele radości. Wysokiej jakości szafki kuchenne bez problemu mieszczą wszystkie niezbędne w kuchni sprzęty jak garnki, talerze czy sztućce. W ten sposób na blatach panuje ład i porządek i wszystkie przedmioty są schowane w specjalnie przeznaczone dla nich miejsca. Należy pamiętać o tym, że dobre rozplanowanie całego wnętrza w wysokim stopniu wpływa na komfort i wygodę podczas przygotowywania posiłków dla całej rodziny. Warto więc zadbać o to, aby całe pomieszczenie było wręcz „uszyte na miarę”.

Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchnia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *