O czym należy pamiętać wybierając klimatyzację do biura?

W Polsce biura typu open space robią się coraz popularniejsze, dlatego też warto poważnie zastanowić się, jakie systemy klimatyzacji najlepiej się w nich sprawdzą. Biura open space charakteryzują się tym, że nie ma w nich klasycznego podziału na gabinety, a wszyscy pracownicy wraz z szefostwem pracują zawsze w jednym pomieszczeniu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jaką klimatyzację wybrać do wielkich przestrzeni, w których jednocześnie przebywa bardzo wiele osób.

Wielkość biura a moc klimatyzacji

Jedną z kluczowych kwestii jest oczywiście wielkość biura open space, ponieważ trzeba będzie dobrać do niego klimatyzator o bardzo dużej mocy, aby był w stanie nie tylko ochłodzić, ale również ogrzać całe pomieszczenie. Tradycyjna klimatyzacja LG o mocy 1 kW, doskonale nadaje się do ochłodzenia 10m2 powierzchni, ale w przypadku biura open space nie spisze się najlepiej. Pamiętać należy także i o tym, że klimatyzacja w biurze powinna działać najciszej, jak tylko się da. Jak łatwo się domyśleć, im więcej pracowników na raz przebywa w biurze, tym większy hałas jest generowany, dlatego też warto wybrać bardzo ciche systemy klimatyzacji. Porządna klimatyzacja LG do biura, powinna służyć nie tylko do chłodzenia pomieszczenia w lecie, ale również do ogrzewania. Dobrej klasy klimatyzacja LG pozwoli zapewnić pracownikom duży komfort zarówno zimą, jak i latem.

Nowoczesna klimatyzacja LG do biura open space

Wybierając idealny klimatyzator do biura typu open space pamiętać należy także o tym, że komputery, drukarki i inne urządzenia biurowe cały czas pracują generując dodatkowe ciepło. Aby oszacować idealną moc klimatyzatora, należy doliczyć także kilkunastu pracowników, którzy przemieszczają się po biurze, przez co pomieszczenie jest zdecydowanie bardziej nagrzane. Warto zainwestować w najnowocześniejsze klimatyzatory, które są wyposażone w specjalny czujnik ruchu i w specjalistyczne możliwości programowania klimatyzatora. Nowoczesna klimatyzacja w biurze pozwoli nam ustawić optymalną temperaturę na dany moment.

Przydane funkcje

Porządna klimatyzacja powinna mieć funkcję jonizacji, która pozwala na dodatnie naelektryzowanie powietrza w biurze, dzięki czemu zdecydowanie poprawi się jakość powietrza. Przydać mogą się również funkcje nawilżania, osuszania, nawiewu i tryb nocny, dzięki któremu klimatyzator zmieni tryb pracy, gdy pracownicy opuszczą swoje miejsce pracy. Przydatną funkcja jest także mikroklimat – klimatyzacja LG samodzielnie dobiera parametry pracy tak, aby zapewnić jak największy komfort pracownikom.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *