Sprzęt budowlany – koszty wypożyczenia

wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Podczas budowy domu na inwestora czeka mnóstwo niezwykle ważnych z punktu widzenia prowadzonych prac decyzji, które mogą znacznie przyśpieszyć realizowaną budowę, jak również wpłynąć na obniżenie jej kosztów. Jednym z najczęstszych przykładów takich właśnie decyzji, jest kwestia wypożyczania potrzebnego do budowy sprzętu. Jakie są tego koszta i czy jest to opłacalne?

Co oferuje wypożyczalnia sprzętu budowlanego?

Mało która firma budowlana jest w stanie pozwolić sobie na to, aby posiadać na stanie pełny park maszynowy, który niezbędny jest do prowadzenia prac budowlanych. Te najbardziej podstawowe sprzęty oczywiście są w ich posiadaniu, jednak te najbardziej zaawansowane, które w znaczący sposób mogłoby przyśpieszyć budowę, są niestety zbyt drogie.
W takich sytuacjach warto zainteresować się ofertą wypożyczalni sprzętu budowlanego, która posiada w swojej ofercie zarówno najprostsze elementy takie jak rusztowania (50 zł/doba), szalunki (2 zł/m2/doba), czy też myjki ciśnieniowe (60 zł/doba), aż po nieco bardziej zaawansowane i najbardziej zaawansowane maszyny takie jak betoniarki (60 zł/doba), osuszacze elektryczne (200 zł/doba), zagęszczarki (100 zł/doba), czy też oczywiście koparki (720 zł/doba).

Czy wypożyczanie to dobre rozwiązanie?

Czy wypożyczalnia sprzętu budowlanego jest opłacalna i warto korzystać z takiej właśnie formy realizacji inwestycji? Warto się przed podjęciem decyzji zastanowić najpierw, jakie są wady takiego rozwiązania.
Nie da się ukryć, że koszt długotrwałego wynajmu niektórych co pomniejszych sprzętów może być droższy niż zakup nowych. Dodatkowo w przypadku tych najpopularniejszych, być może niezbędne będzie odczekanie w kolejce, co może wpłynąć na opóźnienie budowy.
Mimo wszystko korzyści, które płyną z wypożyczania sprzętu, są znacznie istotniejsze niż te wady. Znacznie niższy koszt niż w przypadku zakupu, doskonały stan techniczny maszyn, które stale są odpowiednio serwisowane i w razie potrzeby wymieniane, a dodatkowo dzięki dużej sieci parków maszynowych bardzo duża dostępność, co znacznie zmniejsza koszta logistyczne, które wynikają z możliwości taniego wynajmu, zamiast drogiego transportowania własnej maszyny.
Wszystko to sprawia, że wypożyczanie sprzętu budowlanego jest jak najbardziej polecanym rozwiązaniem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *