Jaki wybrać grzejnik do łazienki?

Wybór odpowiedniego grzejnika do łazienki nie jest wcale taki prosty, jakby się mogło niektórym osobom wydawać. Podczas budowy domu czy w trakcie wymiany instalacji grzewczej należy pamiętać przede wszystkim o tym, iż nie można w łazience umieścić takiego samego grzejnika jak w innych pomieszczeniach. Jaki zatem grzejnik do łazienki warto zakupić?

Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Podczas wyboru odpowiedniego grzejnika do łazienki należy pamiętać przede wszystkim o tym, iż musi on być odporny na warunki panujące w łazience, czyli podwyższoną wilgotność. W łazience bardzo często panuje dosyć wysoka temperatura a para, która zaczyna się wytwarzać podczas kąpieli, zaczyna opadać na grzejnik, powodując jego korozję, ale tylko wtedy, gdy jest on źle dobrany i nieodpowiednio zabezpieczony. Decydując się zatem na zakup grzejnika do łazienki, należy najpierw dowiedzieć się, czy nadaje się on do takiego właśnie pomieszczenia. Na szczęście w sklepach jest obecnie tak duży wybór, że zakup grzejnika do łazienki okazuje się dosyć prosty.

Grzejnik w łazience

Grzejnik w łazience

Ogrzewanie do łazienki

Dobrym rozwiązaniem może się okazać ogrzewanie podłogowe, jednak należy liczyć się z jego wysoką ceną. Z tego właśnie względu lepiej zdecydować się na klasyczny grzejnik, który oczywiście zajmuje sporo miejsca, jednak jest bardzo praktyczny. Podczas zakupu grzejnika należy najpierw określić jego rozmiar. W sklepach bez problemu można zakupić grzejniki różnej wielkości, co dla wielu osób ma bardzo duże znaczenie.

Rodzaje grzejników do łazienki

Zdecydowana większość łazienkowych grzejników ma budowę drabinkową, co jest oczywiście najlepszym wyborem. Takie grzejniki są praktyczne, gdyż można nich bez problemu powiesić i wysuszyć ręcznik lub bieliznę. W sklepach można obecnie zakupić zarówno grzejniki wodne, jak i elektryczne. Te pierwsze zasilane są z instalacji centralnego ogrzewania, natomiast te drugie zasilane są grzałką elektryczną. Coraz częściej zaczyna się jednak stosować grzejniki wodno-elektryczne, które łączą w sobie cechy obu rozwiązań.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *