Jak odpowiednio zaplanować oświetlenie w kuchni?

Kuchnia pod względem oświetlenia jest niezwykle wymagająca. Bardzo istotne jest to, aby w najważniejszych jej punktach panowała odpowiednia jasność, która umożliwi swobodną pracę. Wiele osób urządzając kuchnię, zastanawia się nad tym, jak odpowiednio zaplanować w niej oświetlenie. Nie jest to wcale takie trudne, wystarczy jedynie zastosować się do kilku bardzo ważnych zasad.

Jak odpowiednio zaplanować oświetlenie w kuchni?

W kuchni, ale również w pozostałych pomieszczeniach niezwykle ważne jest przede wszystkim oświetlenie ogólne, które równomiernie oświetla dane wnętrze. Świetnym rozwiązaniem mogą być oprawy sufitowe, które zastępują klasyczny żyrandol. Jest to spora nowość w oświetleniu, jednak bardzo chętnie wykorzystywana w nowoczesnych pomieszczeniach.

Oświetlenie w kuchni

Oświetlenie w kuchni

Oświetlenie w kuchni

Oprócz oświetlenia ogólnego w kuchni niezbędne jest także oświetlenie miejscowe. Takie oświetlenie powinno oświetlać miejsca, w których wykonywane są określone czynności. Ważne jest jednak to, aby było ono jasna, jednak nieoślepiające. Jego zadaniem jest wykonywanie codziennych czynności, takich jak krojenie czy też gotowanie. Takie oświetlenie bardzo często montowane jest nad zlewem oraz blatem, ponieważ są to najistotniejsze miejsca w każdej kuchni.

Jakie oświetlenie do kuchni?

Niezwykle ważne jest to, aby oświetlenie w kuchni było rozmieszczone w odpowiedni sposób i dawało jasność, która ułatwia pracę. Nie należy przy tym korzystać z lamp wiszących z kloszem wykonanych z materiału, który nie przepuszcza światła. Ważne jest również to, aby lampy były zawieszone powyżej głowy domowników, gdyż oświetlenie zawieszone zbyt nisko może jedynie przeszkadzać.

Rodzaje oświetleń

Najpopularniejszym rodzajem oświetlenia są lampy wiszące, które nie zajmują zbyt wiele miejsca i idealnie oświetlają całe wnętrze. Coraz większą popularnością zaczynają się jednak cieszyć halogeny oraz lampy led. Ich niebywałą zaletą jest głównie to, iż zajmują na prawdę niewiele miejsca i dają bardzo jasne światło, co jest w tym wszystkim najważniejsze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *